Array
Home Novinky Nové modely od Zetoru na veletrhu TECHAGRO
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

Nové modely od Zetoru na veletrhu TECHAGRO
Napsal Milan Kočí   
Čtvrtek, 12 Duben 2018 18:00

ZETOR představil na letošním veletrhu TECHAGRO novinky pro sezónu 2018 ze stále se rozšiřujícího portfolia, kde modernizací prošly všechny modelové řady traktorů. V novém designu v sériovém provedení byla představena modelová řada MAJOR, dále nové modelové řady UTILIX a HORTUS o výkonu od 40 do 70 koní a modernizované modely PROXIMA a FORTERRA.


Jednou z nejočekávanějších byla inovovaná modelová řada MAJOR v novém designu od italského studia Pininfarina. Nové umístění předních světlometů nyní osvětluje větší pracovní plochu před traktorem, sklon kapoty přispívá k větší viditelnosti pracovní plochy kolem stroje a obsluha má také lepší výhled při práci s nakladačem. Stroje disponují modernějšími brzdnými systémy. Jsou vybaveny čidlem, které odpojí PTO v momentě, kdy obsluha stroje opustí sedadlo, či bezpečnostními pásy na všech sedadlech. Komfort nabízí i samotná kabina pro řidiče s pneumaticky odpruženým a otočným sedadlem. MAJOR HS a CL se dostanou do sériové výroby v létě letošního roku.


Českou premiéru měli na TECHAGRU i nové traktory UTILIX a HORTUS. Stroje o výkonech od 40 do 70 koní rozšířily koncem loňského roku nabídku strojů ZETOR. Díky své univerzálnosti najdou uplatnění nejen v zemědělství a na farmách, ale také v komunálních službách, u pěstitelů, v zahradnictvích nebo u hobby farmářů. Stroje se k zákazníkům dostanou v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku. Nové modely jsou kompatibilní s čelními nakladači ZETOR SYSTEM, které ZETOR rovněž představil na TECHAGRU, včetně nové řady ZC, určené zejména pro traktory modelové řady UTILIX.


Brněnský výrobce traktorů na veletrhu prezentoval také novou generaci modelové řady PROXIMA. Stejně jako ostatní modelové řady mají i tyto stroje nové bezpečnostní prvky počínaje brzdnými systémy a konče novou přístrojovou deskou. Nejzásadnější novinkou pro zákazníky však je, že od poloviny roku se rozšíří nabídka PROXIM o modely ve výkonech 80 a 90 koní.


Zásadních změn se dočkala také modelová řada FORTERRA, která stejně jako ostatní modelové řady využívá nové efektivnější brzdné systémy. Největší inovací je převodovka ECO 40, která udržuje motor FORTERRY HSX a HD v optimálních otáčkách při vyšších rychlostech (při 40 km/h jde o úsporných 1750 otáček/min). Stroje díky tomu šetří provozní náklady až o 20 % v závislosti na vykonávané činnosti. FORTERRU HSX mohou zákazníci navíc získat s odpruženou přední nápravou a tím zvýšit komfort pro obsluhu stroje. Českým a slovenským zákazníkům se nabízí akce, kdy při nákupu nové FORTERRY HSX získají přední odpruženou nápravu zdarma, akce platí do vyprodání zásob. FORTERRY jsou dále vybaveny novou přístrojovou deskou či vyšším přetlakem v kabině. Modernizovaná FORTERRA HD vstoupí na trh už v srpnu tohoto roku. V letošním roce oslavují FORTERRY 20 let od uvedení na trh. Za tu dobu bylo prodáno přes 21,5 tisíce strojů do 55 zemí světa. Výročí si ZETOR připomíná soutěží, do níž se může zapojit veřejnost na Facebooku. Stačí, když zašlete své foto se strojem a doplníte nejpozoruhodnější okamžik, který jste s traktorem zažili. Hraje se o přitažlivé ceny.


„Společně s modernizací strojů se věnujeme také posilování pozic na jednotlivých trzích. Získali jsme nového partnera v Estonsku a podařilo se nám vstoupit do Vietnamu. Jednáme s dalšími potenciálními partnery v oblastech Jižní Ameriky, východní Afriky a jihovýchodní Asie. Naším cílem pro letošní rok je navýšit objem výroby, protože očekáváme, že se celková situace na trzích bude stabilizovat. Velké naděje vkládáme do představených novinek UTILIX, HORTUS a MAJOR v novém designu," dodává Marián Lipovský, výkonný ředitel ZETOR TRACTORS a.s.

Zdroj: www.zetor.cz

Podobné články