Array
Home Novinky CASE IH rozšiřuje stávající nabídku traktorů modelové řady OPTUM CVX o nový model 250.
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

CASE IH rozšiřuje stávající nabídku traktorů modelové řady OPTUM CVX o nový model 250.
Napsal Milan Kočí   
Čtvrtek, 08 Březen 2018 18:00

Značka Case IH rozšiřuje stávající modelovou řadu OPTUM CVX, která v současné době nabízí dva modely, OPTUM 270 CVX a OPTUM 300 CVX. V letošním roce se k těmto dvěma modelům přidá třetí, nejmenší, model OPTUM 250 CVX, kterým značka CASE IH reaguje na současné požadavky evropského trhu žádající univerzální traktor o výkonu 250 koní.Maximální výkon tohoto modelu činí 273 koní. Nový model 250 je konstrukčně postaven na základě stávajících modelů a zákazníkovi nabízí veškeré oblíbené prvky výbavy typické pro tuto modelovou řadu. Traktor je osazen šestiválcovým motorem FPT o objemu 6,7 litru poskytující jmenovitý výkon 250 koní s technologií úpravy spalin Hi-eSCR, takže není nutné využívat recirkulaci spalin EGR, filtr pevných částic DPF a dvě turbodmychadla. Díky této technologii lze dosáhnout nižší spotřeby paliva, a především je dosaženo vyšší životnosti jednotlivých částí motoru.Všechny modely OPTUM CVX jsou standardně vybaveny plynulou převodovkou CVX, která zajištuje plynulý a účinný přenos výkonu. Především ve srovnání s klasickou mechanickou převodovkou nabízí obsluze maximální jednoduchost a komfort v ovládání. Řada pokročilých funkcí, jako je například APM (automatické řízení produktivity) zajištuje správné sladění otáček motoru a převodového stupně což se opět projeví na snížení spotřeby paliva. Nový model nabízí přední dvourychlostní vývodový hřídel s 1000/1000 E ot/min, který umožnuje pracovat při snížením výkonu motoru na maximální otáčky PTO.


Hydraulický systém s axiálním hydrogenerátorem poskytuje průtok 165 l/min, standardem ve výbavě traktoru je také Load Sensing. Zadní tříbodový závěs je vybaven rychloupínacími koncovkami kategorie 3 a zvedací síla činí 11 058 kg. Pro zvedání vpředu neseného příslušenství je k dispozici na přání přední integrovaný tříbodový závěs o zvedací kapacitě 5 800 kg.


Kabina poskytuje příjemné pracovní prostředí s nízkou hladinou hlučnosti pouhých 69 dB(A). Nastavení jednotlivých funkcí traktoru OPTUM CVX se provádí přes dotykový monitor AFS 700 Pro, který slouží také pro zobrazení základních provozních údajů nebo pro správu navigačního systému CASE IH. Nechybí moderní prvky jako kompatibilita ISOBUS II (na přání III) nebo souvraťový management HMC II. Uživatel si může zvolit různé pakety výbavy, jako například pohodlné sedadlo z tkaniny Dual Motion, nebo nejluxusnější sedadlo v červeno-šedé kůži Maximo Evolution s odklápěním hlavové opěrky, odvětráváním, klimatizací nebo vyhříváním.

Zdroj: www.caseih.com

Podobné články