Array
Home Novinky BEDNAR FMT - novinky pro rok 2017
Banner

ZETOR představuje dva nové modely traktorů v segmentu 40 až 70 koní

ZETOR TRACTORS a.s. brzy představí dva nové modely traktorů UTILIX a HORTUS v segmentu výkonu od 40 do 70 koní. Rozšiřuje se tak nabídka univerzálních traktorů, které nacházejí široké uplatnění v zahradnictví, při lehkých zemních pracích a v komunálních službách, hodí se také pro práce s nakladačem. Stroje najdou uplatnění i u hobby farmářů...

BEDNAR FMT - novinky pro rok 2017
Napsal Milan Kočí   
Pondělí, 16 Leden 2017 18:00

Český výrobce zemědělské techniky společnost BEDNAR FMT, představuje pro letošní rok inovace secích strojů OMEGA 00_L, prutové brány v novém neseném provedení pro management rostlinných zbytků STRIEGEL-PRO PN a zásobník FERTI-BOX FB 1500TN pro profilové hnojení.
OMEGA OO_L - odlehčená verze secího stroje

Nové secí stroje OMEGA OO_L byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky zemědělců na nízkou hmotnost stroje, robustní konstrukci a precizní uložení osiva. Společnost BEDNAR přichází na trh s dvěma variantami pracovních záběrů – 3 a 6 metrů. Použitím nových zásobníků vyrobených z polyetylenu byla snížena celková hmotnost stroje. Secí stroje o pracovním záběru 3 metry jsou osazeny zásobníky o objemu 2800 l a stroje o záběru 6 metrů zásobníky s objemem 3500 l. Přesné držení stopy secího stroje za traktorem je zajištěno díky diskové sekci navržené do tvaru písmene „X". Oproti předchozí verzi secího stroje je OMEGA řady OO _L osazena disky o průměru 460 mm. Menší disky dosahují vyšších obvodových rychlostí, které mají pozitivní vliv na kvalitu předseťové přípravy. Secí stroje OMEGA OO_L lze ve všech pracovních záběrech osadit coulterovou sekcí a kvalitu předseťové přípravy zejména na těžkých půdách zvýraznit.


STRIEGEL-PRO PN - řešení pro management posklizňových zbytků pro menší zemědělce

Vysoký výnos vyžaduje precizní provedení všech pracovních operací. Prutové brány v novém neseném provedení STRIEGEL-PRO PN představují efektivní pomoc s managementem posklizňových zbytků, což je operace, u které vše důležité začíná. Mnoho subjektů zemědělské prvovýroby jsou zaměřené na rostlinnou produkci. Rozumným řešením je posklizňové zbytky vrátit do půdy a tím pomoci zvýšit podíl organického materiálu v půdě. Prutové brány posklizňové zbytky nařežou a rovnoměrně rozprostřou po pozemku. Dají tak následujícím strojům větší šanci poradit si s velkým množstvím materiálu. Navíc do půdy dostanou výdrol v podobě semen, která je po vzklíčení neúčinnější zlikvidovat mechanickou cestou. Prutové brány mohou najít širší uplatnění. Farmáři je používají také při předseťové přípravě pro otevření půdy a zajištění jejího rychlejšího prohřátí nebo na trvalých travních porostech pro odstranění travní plsti a celkovou regeneraci luk.


FERTI-BOX FB 1500TN - profilové hnojení i pro malé zemědělce

Díky zásobníkům FERTI-BOX lze aplikovat hnojiva souběžně při zpracování půdy. FERTI-BOX s označením FB 1500 TN je určen pro současné nebo budoucí uživatele dlátových pluhů TERRALAND TN. Zásobník o objemu 1500 litrů je integrován přímo na rám dlátového pluhu. Hnojivo je pomocí šnekového dopravníku dopravováno do dávkovacího ústrojí a odtud dále do aplikačních koncovek dlátového pluhu. Spolehlivé dávkování hnojiva je zajištěno díky elektronickému pohonu a přetlakovému provedení stroje.

Zdroj: www.bednar-machinery.com

Podobné články

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit