Array
Home Novinky BEDNAR FMT - novinky pro rok 2017
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

BEDNAR FMT - novinky pro rok 2017
Napsal Milan Kočí   
Pondělí, 16 Leden 2017 18:00

Český výrobce zemědělské techniky společnost BEDNAR FMT, představuje pro letošní rok inovace secích strojů OMEGA 00_L, prutové brány v novém neseném provedení pro management rostlinných zbytků STRIEGEL-PRO PN a zásobník FERTI-BOX FB 1500TN pro profilové hnojení.
OMEGA OO_L - odlehčená verze secího stroje

Nové secí stroje OMEGA OO_L byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky zemědělců na nízkou hmotnost stroje, robustní konstrukci a precizní uložení osiva. Společnost BEDNAR přichází na trh s dvěma variantami pracovních záběrů – 3 a 6 metrů. Použitím nových zásobníků vyrobených z polyetylenu byla snížena celková hmotnost stroje. Secí stroje o pracovním záběru 3 metry jsou osazeny zásobníky o objemu 2800 l a stroje o záběru 6 metrů zásobníky s objemem 3500 l. Přesné držení stopy secího stroje za traktorem je zajištěno díky diskové sekci navržené do tvaru písmene „X". Oproti předchozí verzi secího stroje je OMEGA řady OO _L osazena disky o průměru 460 mm. Menší disky dosahují vyšších obvodových rychlostí, které mají pozitivní vliv na kvalitu předseťové přípravy. Secí stroje OMEGA OO_L lze ve všech pracovních záběrech osadit coulterovou sekcí a kvalitu předseťové přípravy zejména na těžkých půdách zvýraznit.


STRIEGEL-PRO PN - řešení pro management posklizňových zbytků pro menší zemědělce

Vysoký výnos vyžaduje precizní provedení všech pracovních operací. Prutové brány v novém neseném provedení STRIEGEL-PRO PN představují efektivní pomoc s managementem posklizňových zbytků, což je operace, u které vše důležité začíná. Mnoho subjektů zemědělské prvovýroby jsou zaměřené na rostlinnou produkci. Rozumným řešením je posklizňové zbytky vrátit do půdy a tím pomoci zvýšit podíl organického materiálu v půdě. Prutové brány posklizňové zbytky nařežou a rovnoměrně rozprostřou po pozemku. Dají tak následujícím strojům větší šanci poradit si s velkým množstvím materiálu. Navíc do půdy dostanou výdrol v podobě semen, která je po vzklíčení neúčinnější zlikvidovat mechanickou cestou. Prutové brány mohou najít širší uplatnění. Farmáři je používají také při předseťové přípravě pro otevření půdy a zajištění jejího rychlejšího prohřátí nebo na trvalých travních porostech pro odstranění travní plsti a celkovou regeneraci luk.


FERTI-BOX FB 1500TN - profilové hnojení i pro malé zemědělce

Díky zásobníkům FERTI-BOX lze aplikovat hnojiva souběžně při zpracování půdy. FERTI-BOX s označením FB 1500 TN je určen pro současné nebo budoucí uživatele dlátových pluhů TERRALAND TN. Zásobník o objemu 1500 litrů je integrován přímo na rám dlátového pluhu. Hnojivo je pomocí šnekového dopravníku dopravováno do dávkovacího ústrojí a odtud dále do aplikačních koncovek dlátového pluhu. Spolehlivé dávkování hnojiva je zajištěno díky elektronickému pohonu a přetlakovému provedení stroje.

Zdroj: www.bednar-machinery.com

Podobné články