Array
Home Novinky Zetor představil nový designový směr a produktové novinky
Banner

20 let výroby ZETOR FORTERRA

V letošním roce se může společnost ZETOR TRACORS a.s. radovat z dalšího úspěchu – „zetoří“ silák FORTERRA totiž slaví své dvacetiny. Od roku 1998 do nynějška se prodalo celkem 21,5 tisíc strojů této řady do 55 zemí. Při té příležitosti ZETOR rozbíhá na své sociální síti soutěž „21,5 tisíc příběhů, a jaký je ten tvůj?"...

Zetor představil nový designový směr a produktové novinky
Napsal Milan Kočí   
Úterý, 10 Listopad 2015 18:00

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. představila dnes na veletrhu Agritechnica v Hannoveru koncept ZETOR by Pininfarina. Jde o nový designový směr, který se bude v průběhu času postupně aplikovat na všechny modelové řady a produkty značky ZETOR. U příležitosti oslav 70. výročí byla ZETOREM na výstavě představena budoucnost značky – mimo designový směr se jedná o rozšiřování produktového portfolia a rozvoj obchodní sítě.


„Náše cíle pro další roky jsou jasně dané – rozšířit produktové portfolio a upevnit pozice ZETORU na klíčových trzích. Vycházíme vstříc požadavkům našich zákazníků, představili jsme proto řadu produktových a designových novinek. Rozšiřujeme modelové řady a nezapomínáme ani na inovace v rámci stávajících produktů. Strategie a směřování značky dává příležitost i novým partnerům, které bychom rádi oslovili,” říká Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu ve společnosti ZETOR TRACTORS a.s.


Vzhledem k rozšiřování produktového portfolia a plánům rozvoje společnosti, klade ZETOR TRACTORS a.s. důraz i na rozšíření dealerské sítě. Pozornost věnuje západní Evropě, kde hledá nové obchodní partnery. Cílem je upevnit pozice značky na trzích jakými jsou Německo, Francie, Velká Británie, BENELUX, apod. O tom, že ZETOR TRACTORS a.s. věnuje velkou pozornost výzkumu a vývoji, svědčí i představení několika produktových novinek. Kromě designové směru ZETOR by Pininfarina byl v Hannoveru k vidění také tříválcový prototyp s výkonem 49 koní, který se stane základem pro novou, v pořadí již pátou, modelovou řadu. Traktor bude využívat mechanickou převodovku s plně synchronním řazením s osmi rychlostmi vpřed a osmi vzad a maximální rychlostí 30 km/h. Nové tříválcové traktory najdou využití zejména na malých farmách a mezi hobby farmáři.


Další novinkou od ZETOR TRACTORS a.s. je rozšíření modelové řady MAJOR o dva nové produkty. Ty nabídnou zákazníkům čtyřválcové motory s výkonem 75,3 koní a více variantami převodovky. Stroje budou disponovat buďto převodovkou s 12 převodovými stupni vpřed a 12 vzad, nebo převodovkou o rozsahu 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad, která se bude obsluhovat pomocí dvoustupňového násobiče krouticího momentu (PowerShift) a hydraulického reverzoru (PowerShuttle). Avizován je i redesign ovládacích prvků v kabině. Nově bude k dispozici sedadlo spolujezdce. Budoucí modely disponují nádrží o objemu 120 litrů a budou dosahovat maximální rychlosti 40 km/h. Nové produkty naleznou využití na malých farmách orientovaných převážně na živočišnou výrobu.Společnost ZETOR TRACTORS si od spolupráce s věhlasným studiem Pininfarina slibuje zejména posílení celosvětové prestiže tradiční české značky. Po skončení hannoverského veletrhu Agritechnica bude designová studie ZETOR by Pininfarina k vidění v brněnské ZETOR GALLERY a stane se součástí vybraných výstav.

Zdroj: www.zetor.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit