Array
Home Novinky Zetor Gallery součástí 10. ročníku Brněnské muzejní noci.
Banner

Traktory ZETOR vyjely se svou show

Oblíbená ZETOR TRACTOR SHOW v červnu zavítala do Pobaltí. Traktory ZETOR se během tří zastávek předvedly v Litvě a Estonsku. Akce navštívily stovky zemědělců, farmářů a příznivců značky. V průběhu konání ZETOR TRACTOR SHOW byly k vidění novinky z dílny brněnského výrobce traktorů při práci v reálném terénu. ...

Zetor Gallery součástí 10. ročníku Brněnské muzejní noci.
Napsal Milan Kočí   
Úterý, 13 Květen 2014 08:00

Zetor Gallery, která přibližuje veřejnosti značku Zetor moderní a interaktivní formou, bude v sobotu 17. května otevřena v netradiční dobu od 18:00 do 24:00 hodin. Zapojí se tak poprvé do akce muzejních nocí, která se v Brně pořádá již desátým rokem a každoročně se těší velkému zájmu. Vstup do expozice je v průběhu této akce zdarma.


Zetor Gallery se nachází přímo v areálu společnosti ZETOR TRACTORS a. s. a během prvních 10 měsíců provozu ji navštívilo téměř 10000 lidí. Výstavní prostor nabízí přehled vývoje značky Zetor v čase, kde si mohou návštěvníci prohlédnout nejen historické exponáty, ale také řadu nejmodernějších traktorů, mezi které se během podzimu letošního roku zařadí nejnovější model Forterra HD. Celá expozice je také vhodně doplněna interaktivními audiovizuálními prvky. V průběhu roku je plánováno rozšíření expozice o další historické artefakty spojené se značkou Zetor. Nově tak budou k vidění diplomy, ocenění, čestná uznání, kroniky a fotokroniky, které do Zetor Gallery zapůjčil Moravský zemský archiv v Brně.


Zetor Gallery slouží také jako konferenční sál, ve kterém se konala například výuka studentů vysokých škol technického zaměření, cyklus seminářů pro zemědělce s názvem Ekonomika provozu traktoru, nebo výstava velkoplošných fotoobrazů Dušana Procházky.

Zdroj: www.zetor.cz

Podobné články