Array
Home Novinky Prezentované pneumatiky Mitas na výstavě Techagro 2014
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

Prezentované pneumatiky Mitas na výstavě Techagro 2014
Napsal Milan Kočí   
Čtvrtek, 08 Květen 2014 20:00

Společnost MITAS a.s. z koncernu ČGS HOLDING a.s. je jedním z předních evropských výrobců mimosilničních (zemědělských, industriálních a motocyklových) pneumatik. Historie MITAS a.s. sahá až do třicátých let minulého století, kdy se v Praze a ve Zlíně začaly vyrábět pneumatiky. Dnes MITAS a.s. provozuje tři výrobní závody v České republice – v Praze, Zlíně a Otrokovicích. V zahraničí se jedná o továrnu v Srbsku a ve Spojených státech amerických. Dále je společnost zastoupena ve 14 zemích prostřednictvím svých zahraničních poboček a má vlastní globální prodejní a distribuční síť.


Společnost Mitas a.s. se soustředí na úzce vymezenou oblast mimosilničních pneumatik, přičemž klíčovým segmentem jsou zemědělské pneumatiky. Důležitou součástí portfolia jsou také průmyslové (stavební stroje, vysokozdvižné vozíky, jeřáby, zemní stroje) motocyklové, ale i letecké pneumatiky. Vlastními obchodními značkami společnosti jsou Mitas a Cultor. Mitas také již 10 let vyrábí v licenci zemědělské pneumatiky Continental. Licenční dohoda byla podepsána v roce 2004 a od té doby vyrobil Mitas více než 300 tisíc tun pneumatik pod značkou Continental. MITAS a.s. se intenzivně věnuje vývoji a implementaci novinek do výroby. Díky spolupráci s největšími výrobci zemědělských a industriálních strojů, vyvíjí pláště přesně podle jejich potřeb. Poslední inovací je revoluční koncept Mitas PneuTrac, který spojuje nejlepší vlastnosti tradičních pneumatik a pásů.


Prezentované pláště na veletrhu Techagro 2014.Pneumatiky CHO

Pneumatiky CHO jsou výsledkem společného výzkumu s výrobcem zemědělských strojů CLAAS a byly navrženy s ohledem na cyklické zatížení kombajnů během sklizně. Při zachování stejné nosnosti jako u standardních pneumatik je doporučený hustící tlak pneumatiky CHO nižší o 31 procent. Díky tomu má pneumatika až o 24 procent větší kontaktní plochu, což chrání ornici před zhutňováním, zabraňuje prokluzu, a obecně vede k lepším jízdním vlastnostem kombajnu za mokra. Pneumatiky CHO jsou navrženy tak, aby byly schopny uvézt větší náklad pod nižším hustícím tlakem. Zároveň byl kladen důraz na to, aby vyhovovaly zákonným požadavkům na maximální povolenou šířku vozidla při jízdě po silnici.


Pneumatiky VF HC 1000

Pneumatiku s označením VF HC 1000 Mitas navrhl tak, aby splňovala požadavky na větší kapacitu nákladů a vyšší povolenou rychlost. Pneumatika VF je v rychlostní kategorii D, a povoluje maximální rychlost 65 km/h s nákladem až 6500 kg, což je v porovnání se standardní pneumatikou o 62,5 % vyšší kapacita. Díky většímu otisku působí pneumatiky VF nižší tlak na půdu a mají lepší průchodnost v těžkém terénu. Lze je také používat na standardních ráfcích. Pneumatiky Mitas VF (Very High Flexion) jsou určeny pro postřikovače a společnost je vyrábí ve svém závodě v USA.


Pneumatiky Agriterra 03

Agriterra 03 je flotační pneumatika určena pro nejvyšší třídu tažné zemědělské techniky, zejména pro velké cisterny. Rozměr 650/65R34.5 má průměr 1,6 metru, váží 220 kg a je homologovaný pro rychlostní třídu D (rychlost do 65 km/h). Má radiální konstrukci a ocelové nárazníky. Při tlaku 400 kPa má nosnost 7200 kg.


Pneumatiky Cultor Radial-65

Pneumatika Cultor Radial-65 redukuje utužení půdy, protože profil 65 % poskytuje větší kontaktní plochu a tím i rozložení hmotnosti. Cultor Radial-65 nabízí až o 40 % vyšší tažnou sílu v porovnání se standardní pneumatikou. Jedním z podstatných výhod je větší nosnost a stabilita díky širokému dezénu a velkému objemu vzduchu. Pneumatika má vynikající záběr a trakční sílu, které zaručují snížení prokluzu a spotřeby paliva.Foto: autor Mitas

Zdroj: www.mitas-tyres.com

Podobné články