Array
Home Videa TECHAGRO 2014 s rekordní účastí
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

TECHAGRO 2014 s rekordní účastí

Rekordní ve všech parametrech, tak hodnotí Veletrhy Brno, a.s. ve své předběžné závěrečné zprávě letošní ročník mezinárodních veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a BIOMASA. Vnitřní i venkovní výstavní plocha brněnského výstaviště byla využita do posledního metru, stánky obsadily dokonce i trávníky a další nezvyklá výstavní místa. Návštěvnost překonala veškerá očekávání a za pět dní se vyšplhala k počtu 120 tisíc osob. Absolutní rekord byl zaznamenán v neděli 30. března, kdy branami výstaviště prošlo 38 034 návštěvníků, vůbec nejvíce na všech veletrzích pořádaných v Brně za posledních 10 let. Jen za první den letos přišlo více návštěvníků než za celý první ročník veletrhu v roce 1994. Přehlídka zemědělské, chovatelské a lesnické techniky se v Brně poprvé uskutečnila před 20 lety a dnes je třetí největší svého druhu v Evropě. Toto postavení potvrzuje i vysoká mezinárodní účast jak vystavovatelů, tak návštěvníků, kteří letos přijeli ze 40 zemí světa. Na výstaviště dorazilo více než 300 organizovaných zájezdů odborníků ze zemědělských podniků a firem. Mezi vystavovateli nechyběl nikdo z významných evropských výrobců a distributorů zemědělské a lesnické techniky. Do soutěží o nejlepší exponáty bylo přihlášeno 87 špičkových výrobků a třináct z nich získalo cenu Grand Prix.


Při příležitosti konání veletrhu ANIMAL VETEX proběhl dvoudenní 6. středoevropský veterinární kongres s účastí 180 veterinárních odborníků z ČR i zahraničí. V rámci veletrhu BIOMASA proběhlo několik cyklů přednášek a prezentací zaměřených na problematiku kompostování, bioplynu a energetické využití dřevní hmoty. Velkou sledovanost mělo dvacet praktických ukázek drcení a štěpkování, do kterých se pokaždé zapojila technika deseti vystavujících firem. Veletrhy oslovily nejen odbornou, ale také širokou veřejnost, kterou na výstavišti očekával atraktivní doprovodný program připravený partnerskými organizacemi i vystavovateli. Velkému zájmu se těšila výstava hospodářských zvířat s komentovaným předváděním skotu, ovcí a koz. Dřevorubci připravili pro návštěvníky několik show a soutěží včetně kvalifikačního závodu mistrovství ČR v dřevorubeckém sportu STIHL® TIMBERSPORTS®. V pavilonu Z se díky spolupráci se Sdružením podnikatelů SILVAJAGD podařilo soustředit řadu loveckých a lesnických unikátů z muzejních i soukromých sbírek, včetně jedinečné poprvé vystavené trofeje z honiteb Vojenských lesů a statků nejen z České, ale i Slovenské republiky.


„Letošní Techagro definitivně potvrdilo jeho nadregionální středoevropský význam na pozici jednoho ze tří nejdůležitějších veletrhů agrární techniky v Evropě," uvedl generální ředitel a.s. Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Příští ročník veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a BIOMASA se uskuteční v termínu 3. až 7. dubna 2016.


Zdroj: www.bvv.cz