Array
Home Videa Nový Xerion 4000
Banner

Novinky od Zetoru na TECHAGRU 2018

V Po dvou letech se v Brně opět koná TECHAGRO – největší zemědělský veletrh v ČR a ve střední Evropě. Na více než 70 tisících čtverečních metrech se několik stovek vystavovatelů bude snažit zaujmout a přesvědčit přes 100 tisíc návštěvníků, že právě jejich nabídka je pro jejich potřeby tou nejlepší a nejvhodnější. A ZETOR bude opět u toho! ....

Nový Xerion 4000

Společnost Claas představila nový traktor Xerion 4000 pro rok 2014. Společně s dvěma modely Xerion 5000 a 4500 tak rozšíří tuto typovou řadu. Nový model má výkon 435 koní a bude k dispozici ve třech verzích: Trac – s pevnou kabinou umístněnou ve středě, Trac VC - s natáčecí kabinou a Saddle Trac – s kabinou umístněnou vepředu. Xerion 4000 bude mít stejný dizajn jako předchozí dva modely, přičemž ústředním bodem je koncept Trac. Unikátní dizajn ve výsledku utváří traktor velmi snadno ovladatelný, který je schopen pracovat při velkém zatížení a dokáže efektivně měnit sílu motoru na sílu tažnou, přitom všem navíc nabízí vysoký výkon a nízké provozní náklady.


Xerion je také jediný traktor v tomto výkonovém rozmezí, který díky CVT převodům dokáže dosáhnout rychlost 50 km/h. Všechny tři modely jsou poháněné motory Mercedes Benz s SCR technologií a emisní normou stupeň 4 (Tier 4Final). Účinnost paliva je zvýšena použitím hydraulického reverzního ventilátoru s automatickou úpravou rychlosti, který zaznamenává různé faktory, jako je teplota chladicí nebo hydraulické kapaliny atd. Vzduch pro chlazení je nasáván v horní části kapoty a je napájen 24V, výfuk vyl přesunut na pravou stranu pod kabinu řidiče. Stroj bude dodáván s ZF Eccom 4.5 a 5.0 nebo CVT převodovkou. Každá náprava má maximální zatížení 15 tun a stejně jako u předchozích modelů má celkem šest různých režimů řízení s poloměrem otáčením 15,7 metru. Přední a zadní závěs může být zatížen 8,1 nebo 10 t. Pokud jde o kabinu, všechny hlavní operace jsou ovládány pomocí nové CMotion multifunkční řídicí páky. Pomocí kombinace Cebis a CMotion je možné ovládat celou řadu provozních funkcí, včetně tří různých jízdních režimů. Cebis lze také použít k úpravě různých provozních parametrů. Xerion je standardně vybaven hydraulickým čerpadlem s výkonem 195 l/min. Isobus rozhraní nabízí použití nářadí pro různé oblasti využití.


Zdroj: www.claas.com

Podobné články

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit