Array
Home Novinky Claas kombajny pro rok 2014
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

Claas kombajny pro rok 2014
Napsal Maroš Rusin   
Pondělí, 21 Říjen 2013 08:00

Společnost Claas rozšířila nabídku kombajnů o nové hybridní modely Lexion 740 a Lexion 750 v Terra Trac verzi. Nový Lexion 740 je poháněn motorem Caterpillar C9.3 ACERT s výkonem 400 koní a emisní normou 3b. Oba modely mají nový 1420mm široký APS separační buben a dva 4,2 m dlouhé čistící válce Roto Plus. Lexion 740 a 750 může používat žací lišty až do šířky 9 m. Kapacita zásobníku nových modelů je 10 000 litrů. Nejnovější multifunkční joystick CMotion a terminál CEBIS II nabízí pohodlné ovládání. K dispozici je také Cemos automatická optimalizace výkonu systému a verze, která plně automatizuje čištění zrna. Cemos Automatic sleduje více než 50 různých nastavení.

Novinkou pro rok 2014 je nová kamera pro kontrolu jakosti zrna. Nová kamera je k dispozici pro největší modely Lexion 770 a 780.


Další novinkou pro všechny modely Lexion je automatické rozmetadlo rozdrcené slámy. Senzory umístněné na zadních světlech sledují změny jako je síla bočního větru, změna úhlu sklonu a následně se tyto informace používají k nastavení rozmetadel. Tím je zajištěno, že distribuce slámy je vždy udržována v celé šířce záběru.


Pro modely TT je k dispozici automatická kontrola tlaku pro zadní nápravu. Tlak je možné ovládat přes CEBIS terminál a je možné využívat programy pro práci na poli nebo přepravu po silnici. Mezi další nové funkce pro všechny Lexion modely 600 a 700 patří zadní kamera, kterou je možné aktivovat manuálně nebo se zapne automaticky při couvání.

Zdroj: www.claas.com

Podobné články