Array
Home Novinky Case IH nové lisy řady LB4
Banner

Traktory ZETOR vyjely se svou show

Oblíbená ZETOR TRACTOR SHOW v červnu zavítala do Pobaltí. Traktory ZETOR se během tří zastávek předvedly v Litvě a Estonsku. Akce navštívily stovky zemědělců, farmářů a příznivců značky. V průběhu konání ZETOR TRACTOR SHOW byly k vidění novinky z dílny brněnského výrobce traktorů při práci v reálném terénu. ...

Case IH nové lisy řady LB4
Napsal Maroš Rusin   
Středa, 28 Listopad 2012 11:00

Radikální změna dizajnu, zvýšení efektivity a řada nových inovací charakterizuje novou sérii lisů LB4 na hranaté balíky společnosti Case IH. Řada obsahuje čtyři modely LB324 (rozměry balíku 80x70 cm), LB334 (80x90cm), LB424 (120x70cm) a LB434 (120x90cm). Mezi inovace patří nový velmi masivní rám, sběrač a rotorový systém. Kromě inovací se model, ale vyznačuje také řadou osvědčených komponentů z předchozí řady LB, včetně spolehlivého systému dvojitého uzlovače. Jak již bylo zmíněno nová řada má zcela nový dizajn. Poprvé jsou použité silné a kvalitní kompozitní syntetické materiály což přináší i úsporu hmotnosti.


Mnoho z klíčových inovací lze nalézt na sběrači s pracovní šířkou 2,4m. Výška sběrače je snadno nastavitelná pro důkladný sběr plodin bez ohledu na jejich typ nebo stav. Velká kola s pneumatickým nastavitelným závěsným systémem zajišťují maximální ochranu sběrače i v náročných oblastech a při vysokých rychlostech. Inovace byla zaměřena také na zvýšení průtoku plodin v lisu. Rychlost pístu v komoře je nyní zvýšena na 48 zdvihů/min, výsledkem je zvýšení výkonu ve srovnání s předchozími modely.


Na zadní straně lisů je nová servisní plošina, která umožňuje bezpečnou údržbu. Moderní řídicí systém AFS je již standardem u nové řady lisů včetně ISOBUS rozhraní. K dispozici je také GPS jednotka protokolování dat a mapování. Navzdory vyššímu výkonu a kapacitě jsou nové lisy řady LB4 vybavené kompaktní konstrukcí s šířkou méně než 3m. 600 mm široké pneumatiky zajišťují dostatečnou stabilitu, maximální přepravní rychlost je 40 km/h.


Zdroj: www.wnif.co.uk

Podobné články