Array
Home Novinky Premiéra nového modelu Zetor Major
Banner

20 let výroby ZETOR FORTERRA

V letošním roce se může společnost ZETOR TRACORS a.s. radovat z dalšího úspěchu – „zetoří“ silák FORTERRA totiž slaví své dvacetiny. Od roku 1998 do nynějška se prodalo celkem 21,5 tisíc strojů této řady do 55 zemí. Při té příležitosti ZETOR rozbíhá na své sociální síti soutěž „21,5 tisíc příběhů, a jaký je ten tvůj?"...

Premiéra nového modelu Zetor Major
Napsal Milan Kočí   
Čtvrtek, 08 Listopad 2012 22:00

Výrobce traktorů společnost Zetor v rámci akce Zetor den, konané 8. listopadu v Brně, představila zcela nový model Zetor Major 80. Jedná se o menší kompaktní traktor ve výkonové kategorii do 80 koní. Novinka navazuje na stejnojmenný model, který byl v historii značky jedním z nejúspěšnějších traktorů. Nový model je určený především pro majitele menších či rodinných farem, nebo pro komunální činnost v obcích a vyniká poměrem cena/výkon.


Zetor Major 80 pohání 4-válcový tovární motor o objemu 4,16 litru, výkonem 77 koní (57 kW) a maximálním točivým momentem 317 Nm. Stejně jako ostatní tovární motory značky Zetor, je i tento motor navržen bez elektroniky a dodatečných přídavků do paliva a splňuje emisní normu stupeň 3a. Výkon motoru zůstává konstantní v širokém pásmu otáček, díky velkému převýšení točivého momentu (přes 35 %), což snižuje nutnost podřazování.


Nový model je vybaven plně synchronizovanou čtyřstupňovou převodovkou s třístupňovou redukcí a reverzací s počtem rychlostí 12/12R. Maximální rychlost je 30 km/h. Major využívá hydrauliku s mechanickou regulací a pracuje ve třech režimech - polohová, silová a smíšená. Vyznačuje se plynulou regulací spouštění, včetně funkce hydraulického zámku při transportu nářadí. Maximální zátěž zadního závěsu je 2600 kg. Kapacita čerpadla hydrauliky je 50 l/min. Zadní vývodový hřídel (PTO) má dvě volby rychlostí 540 a 1000 ot/min. Traktor je vybaven dvousekčním, nebo jednosekčním přídavným rozvaděčem. Kabina u nového modelu nabízí dostatek prostoru a ergonomicky řešené ovládací prvky. Na přání je možné kabinu vybavit klimatizací a přípravou pro montáž rádia. Díky střešnímu oknu je zajištěn dobrý výhled pro bezpečnou práci s čelním nakladačem.
Dále je možné na přání klienta traktor vybavit různými provedeními koncovek tříbodových závěsů a odlišnými rozměry pneumatik. Sériová výroba nového modelu Zetor Major bude zahájena na začátku prvního čtvrtletí 2013. V první fázi se bude jednat o kabinovou verzi s náhonem na 4 kola (4WD). Od druhého čtvrtletí 2013 bude základní provedení doplněno ještě verzí s náhonem pouze na zadní kola (2WD) a kabrioletem ve verzích jak s náhonem na 2 kola (2WD), tak i náhonem na 4 kola (4WD). Do budoucna plánuje společnost Zetor rozšíření této řady Major ještě o modely s nižším výkonem.


Zdroj: www.zetor.cz

Podobné články

Komentáře  

 
-2 #4 robert 2013-12-30 23:29
ahoj borci.zetor uměl vyrobit traktor už neumi,proč protože by musel vzyt spatky ty komunystycký vyvojaře.což neuděla takže 2 nebo 3 liga.smula.jemi smutno.
Citovat
 
 
+8 #3 Jakub 2013-11-29 21:31
Super traktor, který jen tak nemá konkurenci. Konečně se Zetor trefil do černého :-) O tenhle traktor je a bude zájem.
A nechápu, proč by měl Zetor vyrábět 300k traktory, když je nikdy nevyráběl. Nemá na to motory, převodovky, linku atd. A vývoj je pěkně drahý a výsledek nejistý. A pak, výrobců velkých těžkých traktorů je dost. Tak proč se cpát do segmentu, kde je malá šance na úspěch :-)
Citovat
 
 
-4 #2 Palo 2013-04-07 19:42
no nič moc :-?
Citovat
 
 
-3 #1 Pavel 2013-02-24 09:34
Jsem velice sklamán že taková značka Zetor neumí vyrobit pořádný traktor.Potom se nedívím že tady převládá jiná značka New Holland.Už asi nemáme dobré konstruktéry.Zetor neumí vyrobit traktor aspon´300k. :sad: :sad: :sad:
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit