Array
Home Novinky Nový model Zetor Forterra HSX
Banner

VYSOČINA ZETOR SHOW

Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zve všechny příznivce zemědělské techniky na tradiční akci VYSOČINA ZETOR SHOW do Nového Města na Moravě. Ve čtvrtek 19. září se zde pokusí o překonání hned dvou rekordů: počet traktorů značky ZETOR na jednom místě a nejdelší souvislá řada traktorů. Více informací...

Nový model Zetor Forterra HSX
Napsal Milan Kočí   
Úterý, 03 Duben 2012 22:00

Společnost Zetor představila na Mezinárodním veletrhu TECHAGRO 2012 v Brně nový model traktoru pod názvem Forterra HSX. Nová řada HSX obsahuje pět modelů: Forterra 100 HSX s výkonem 86 koní (419 Nm), Forterra 110 HSX s výkonem 107 koní (440 Nm), Forterra 120 HSX s výkonem 117 koní (482 Nm), Forterra 130 HSX s výkonem 126 koní (540 Nm) a Forterra 140 HSX s výkonem 136 koní (572 Nm). Všechny modely nové řady HSX jsou poháněny čtyřválcovým přeplňovaným motorem nové generace o objemu 4,16 l. Vysoký výkon zaručuje upravená hlava válců, změněné sací kanály a nový systém vstřikování paliva. Motor má vysokou životnost, nízkou spotřebu paliva a je vybaven filtrem pevných částic pro splnění emisní normy 3B.

Nový model Forterra HSX navazuje na osvědčenou řadu traktorů a je určen k agregaci se zemědělskými stroji a průmyslovými adaptéry. Mezi hlavní inovační prvky modelu Forterra HSX patří reverzační převodovka, která výrazně přispívá ke zvýšení komfortu ovládání traktoru. Nová 5 stupňová synchronizovaná převodovka nabízí celkem 30 rychlostí pro jízdu vpřed i vzad a je doplněná o 3 stupňový násobič točivého momentu. Hlavní novinkou je tzv. Power Shuttle – plynulá, plně automatická reverzace ovládaná páčkou pod volantem. Nový model je vybaven unikátním systém automatické regulace tříbodového závěsu HitchTronic, díky níž se traktor při orbě sám přizpůsobí podmínkám jakéhokoliv terénu. Hydraulikou je ovládáno také řazení otáček hnací hřídele PTO. Zvedací sílu až 7000 kg a rovnoměrné zatížení traktoru zajišťují dva vnější pomocné hydraulické válce. Středotlaký filtr zajišťuje spolehlivost hydrauliky.


Přístrojová deska je vybavena LCD displejem poskytujícím komfortnější a přehlednější informace pro obsluhu i servis, v sedadle řidiče je umístěn bezpečnostní spínač, který znemožní nastartování motoru nebo rozjetí traktoru, pokud řidič nesedí na sedadle. Díky optimalizaci uložení kabiny na silentblocích a použití nových kombinovaných podlahovin došlo k výraznému omezení přenosu hluku a vibrací. Díky rozvoru 2490 mm je Forterra HSX stabilnější a bezpečnější. Palivová nádrž má kapacitu 225 litrů a je dostatečná pro celodenní práci. Sériová výroba traktoru Zetor Forterra HSX bude zahájena v červnu 2012.


Zdroj: www.zetor.czPodobné články